Druhý ročník Darujeme kroužky dětem zahájen. Projekt Darujeme kroužky dětem se zaměřuje na podporu rodin v ČR v tíživé finanční situaci a rodin uprchlíků z Ukrajiny. Projekt podporuje pomocí voucherů volnočasové aktivity dětí a mládeže ve věku 3–18 let. O podporu je možné žádat až do 19. 11. 2023 nebo do vyčerpání finančních prostředků.
Projekt realizuje Česká rada dětí a mládeže díky laskavé finanční podpoře Karel Komárek Family Foundation, Nadace České spořitelny, Nadace Albatros, Sazka, a.s., Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, Hlavního město Prahy a UNICEF. Tito partneři poskytli finanční podporu na úhradu voucherů potřebným rodinám na volnočasové aktivity. Díky této podpoře bylo ve školním roce 2022/2023 podpořeno na 2582 dětí. Projekt je realizován ve spolupráci s Nadačním fondem Eduzměna.
Rodiče mohou již nyní v druhém ročníku požádat o podporu až 2000 Kč na každé dítě. Finanční prostředky jsou distribuovány prostřednictvím voucherů, které se následně uplatňují u jednotlivých poskytovatelů. Do projektu se během prvního ročníku zapojilo na 1 000 poskytovatelů a nabídli dětem 7 202 aktivit, jsou to např.:
- tradiční dětské organizace, které sdružuje ČRDM (Junák, mladí hasiči, Pionýr, Asociace TOM…),
- základní umělecké školy (ZUŠ),
- domy dětí a mládeže (DDM),
- střediska volného času (SVČ),
- sportovní kluby,
- jednoty Sokola,
- další organizace pracující s dětmi a mládeží.
Počet zapojených poskytovatelů každým dnem roste. O podporu požádejte i v případě, že poskytovatel vašich aktivit v projektu zatím není. Následně ho oslovte, nebo požádejte o pomoc infolinku Darujeme kroužky dětem (+420 773 772 202). Poskytovatelům zde rádi pomohou s registrací.Veškeré informace o projektu včetně podmínek čerpání naleznete na webu projektu www.darujemekrouzky.cz, případně na Facebooku www.facebook.com/darujemekrouzkydetem.
Komu projekt pomáhá?
- Projekt podporuje aktivity dětí a mládeže ve věku 3–18 let.
- Projekt podporuje rodiny v ČR, které jsou v tíživé finanční situaci, a na dítě, na které žádají podporu, pobírají jeden z těchto příspěvků: přídavek na dítě, příspěvek na péči, odměna pěstouna, příspěvek při pěstounské péči.
- Projekt podporuje rodiny ukrajinských uprchlíků v tíživé finanční situaci, které pobývají v ČR na základě víza strpění či víza dočasné ochrany.
Jak získat příspěvek?
- Zaregistrujte se jako žadatel do systému Aktivní město.
- V systému požádejte o příspěvek doložením potřebných dokumentů.
- Vyberte aktivitu z nabídky ve vašem okolí.
- Ověřte si, zda má organizátor volnou kapacitu a domluvte se na přijetí vašeho dítěte.
- Pokud máte od organizátora potvrzenou přihlášku dítěte, můžete u něj uplatnit příspěvek až 2000 Kč pololetně (max. 4000 Kč za celý školní rok).